logo

Tel. kom.: +48 692 139 416

Tel. kom.: +48 882 507 020

E-mail: sandomierz@geotravel.com.pl


Szczegóły wycieczki Geo Travel

Znajdź ofertę:


Wyjazd:


Powrót:


Ilość dorosłych:


Ilość dzieci:


Wyżywienie:


Bilety wstępu:

Szczegóły wycieczki - Wycieczki z Sandomierza

Wycieczka do Szydłowa i zamku Krzyżtopór

Wyjazd: 2021-10-02

Powrót: 2021-10-02

Cena od osoby brutto: 30.00 zł

Zapraszamy na piękną i ciekawą jednodniową wycieczkę z Sandomierza do Szydłowa zwanego - polskim Carcassone i zamku Krzyżtopór.
Jak wygląda program naszej wycieczki?
Spotkanie z przewodnikiem o g: 9:00 na parkingu przy Bramie Opatowskiej.
Przejazd do Szydłowa. Zwiedzanie z przewodnikiem
Polskie Carcassone?
Oczywiście, że tak. Zachowało się do dziś prawie 700 wysokich murów miejskich z Bramą Krakowską. Na początku wejdziemy do środka kościoła Św. Władysława. To gotycki unikat sakralny, wzniesiony z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Wzniesiony przez króla jako pokuta za zamordowanie kapłana Baryczki. Sklepienie świątyni spoczywa tylko na jednym filarze.
Następnym zabytkiem, który odwiedzimy będzie wspaniale odrestaurowana Synagoga z połowy XVI wieku. Wewnątrz wspaniała rzeźba Mojżesza autorstwa Gustawa Zemły oraz wiele, wiele innych judaików. Zamek Królewski po ostatniej rewitalizacji wygląda wspaniale. W środku zobaczymy komnatę tronową, unikatowe na skalę kraju zachowane piece hypokaustyczne oraz salę tortur.
W sąsiednim budynku zwanym Skarbczykiem dla turystów otwarto nowe muzeum Zamków Królewskich. Możemy tutaj poznać historię wielu znanych warowni gotyckich Polski i Europy.
Brama Krakowska to symbol miejskich fortyfikacji. Broniła dostępu do miasta od południa. Wysoka na ponad 20 metrów, z gotyckim trzonem i zwieńczeniem renesansowej attyki. Kilka lat temu doczekała kratownicy, która chroniła miasto przed wrogami.
Kościół pw. Wszystkich Świętych to tajemnicza budowla na wzgórzu poza murami miasta. Ściany wewnątrz pokrywa zagadkowa polichromia przedstawiająca "Siedem Radości Maryi" oraz sceny przedstawiające siedem grzechów głównych.
Grota Zbója Szydło to ostatni punkt naszej wycieczki. Za czasów króla Władysława Łokietka mieszkał tam słynny zbój zwany Szydło, który parał się napadaniem na orszaki kupieckie, dostojników kościelnych jak i możnowładców. Czas wolny na pamiątki, lunch.
Co warto kupić w Szydłowie?
Przepyszne śliwki szydłowskie w czekoladzie, śliwowicę szydłowską - dla spragnionych

Zamek Królewski w Szydłowie

Krzyżtopór jest monumentalną ruiną największej rezydencji magnackiej czasów XVII wiecznej Europy. Pomysłodawcą tak wspaniałej budowli był wojewoda sandomierski Krzysztof Ossoliński. Zamek - rezydencja została zaprojektowana i wybudowana przez szwajcarskiego architekta Wawrzyńca Senesa. Kształt zamku widziany z góry przypomina orła, wszystkich sal balowych mamy 12, pomieszczeń - tyle co tygodni. A ile okien?. No właśnie otworów okiennych mamy 365. Nie wierzycie? Możecie to wszystko zweryfikować na naszej wycieczce. Po zwiedzeniu czas wolny, zakup pamiątek Wyjazd do Sandomierza koło g: 17:00

ZamekKrzyżtopór

Cena:
30 zł za osobę dla 40-45 osób
38 zł za osobę dla 30-35 osób
43 zł za osobę dla 22-27 osób
54 zł za osobę dla 19 osób
Cena zawiera zawiera: usługę przewodnicką, transport busem luba autokarem w zależności od ilości uczestników wycieczki
Turysto za bilety wstępu płacisz osobno: 30 zł (bilety normalne), 23 zł (dzieci, dorośli)

Zarezerwuj

Gra miejska

Poznaj Sandomierz w czasie gry miejskiej Ciekawie, aktywnie, z nutą rywalizacji

dzieci i dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2021-09-25

35.00 zł

Nocny Sandomierz

Magiczny, tajemniczy nocny Sandomierz

dzieci i dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2021-09-04

50.00 zł

Sobota w Sandomierzu

Przyjeżdżasz do Sandomierza na weekend? Szukasz najlepszego przewodnika i oryginalnego programu wycieczki? Dobrze trafiłeś!

dzieci i dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2021-09-18

20.00 zł