logo

Tel. kom.: +48 692 139 416

Tel. kom.: +48 882 507 020

E-mail: sandomierz@geotravel.com.pl

Rejs po Wiśle - Majówka Sandomierz


Szczegóły wycieczki Geo Travel

Znajdź ofertę:


Wyjazd:


Powrót:


Ilość dorosłych:


Ilość dzieci:


Wyżywienie:


Bilety wstępu:

Szczegóły wycieczki - Sandomierz i okolice

Sandomierska majówka

Wyjazd: 2019-05-01

Powrót: 2018-05-03

Cena od osoby brutto: 399.00 zł

Kazimierskie klimaty...
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.

Kazimierz Dolny
To jedno z piękniej położonych miast Polski. Wtulone pomiędzy Dolinę Wisły a wyniosły Płaskowyż Nałęczowski. Miasto sztuki, filmu, galerii malarstwa a przede wszystkim wspaniałych renesansowych zabytków.
Zwiedzimy: Rynek z kamienicami Przybyłów, Góra Trzech Krzyży, kościół Fary, ruiny zamku, zabytkowe spichlerze nad Wisłą, Mały Rynek z synagoga i jatkami koszernymi. Wycieczka eko busikami do Wąwozu Korzeniowy Dół, spacer wąwozem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.


SANDOMIERZ - W Małym Rzymie
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie.
Sandomierz – zwany jest Małym Rzymem, ze względu na to, że podobnie jak stolica Italii położony jest na siedmiu wzgórzach, ma podziemia i przepołowiony jest główną rzeką kraju – Wisłą. Zachowały się wyjątkowe i unikatowe zabytki wszystkich epok historycznych.
Zwiedzimy: renesansowy Zamek, romański kościół Św. Jakuba z portalem Niebios, gotycką Katedrę pw. NMP z unikatowymi na skalę światową freskami ruskimi, Ucho Igielne, Rynek z ratuszem, Brama Opatowska - Kościół Św. Ducha, Collegium Gostomianum, Dom Długosza. Wytrwałym pokażemy Sandomierz podziemny – w czasie 45 minutowego spaceru po piwnicach i korytarzach. Na koniec zwiedzania wspaniały rejs statkiem po Wiśle, w czasie którego będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę KRÓLEWSKIEGO MIASTA – SANDOMIERZA!
Winnica Sandomierska. Winnica o areale 1 ha powstała w 2010 roku, uprawiane są tam: Regent, Cabernet Cantor, Marechal Foch, Riesling. Właściciel winnicy Marceli Małkiewicz, winiarską pasję odziedziczył po przodkach....Zwiedzanie wraz z degustacją Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.

Ziemia Opatowska
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Opatów – kolegiata Św. Marcina– zwiedzanie unikatowego dzieła architektonicznego. Świątynia z II poł. XII w. W XVIII wieku została przebudowana i otrzymała barokowy wystrój. Najcenniejszym zabytkiem kolegiaty jest nagrobek Krzysztofa Szydłowieckiego – słynny „lament opatowski”. Jest arcydziełem sztuki nagrobkowej stylu renesansowego.
Krzyżtopór - w największej Rezydencji Magnackiej w Europie
Znajdują się tutaj ruiny największego i najbogatszego zamku – rezydencji z XVII wieku. Zamek Krzyżtopór wzniesiony został w 1644 roku przez wojewodę sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego. Monumentalny zespół pałacowy wbudowany w pięcioboczną bastionową fortecę, wg legendy wzniesiony był na wzór kalendarza: posiadał tyle okien ile dni w roku, tyle pokoi ile tygodni, tyle sal ile miesięcy i 4 wieże będące symbolem 4 pór roku. Ponadto w ośmiobocznej wieży strop sali stanowiło egzotyczne akwarium z egzotycznymi rybami….. Wyjazd w drogę powrotną.

CENA: 399 zł brutto* kalkulacja dla 40 osób
CENA: 420 zł brutto* kalkulacja dla 30 osób

Cena zawiera:
zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (2 noclegi), 2*obiadokolacja,
2*śniadanie w Hotelu Miodowy Młyn *** w Opatowie, obsługę przewodnika, zestaw słuchawkowy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW, gratis dla kierownika grupy oraz kierowcy.
Cena nie zawiera: kosztów transportu (na życzenie kalkulujemy transport z dowolnego miejsca wyjazdu)
Płatne dodatkowo: uroczysta kolacja od 75 zł/osoba

HOTEL:
MIODOWY MŁYN
Dawny młyn przebudowany na ekskluzywny hotel. Hotel dysponuje komfortowymi pokojami 2, 3 osobowymi. Znajduje się tutaj duża sala konferencyjna, siłownia i sauna. W restauracji serwowane są przepyszne dania. Przemiła obsługa sprawia, że pobyt w tym miejscu należy do bardzo udanych.

Dostępny termin: 1-3.05.2018

Kontakt i rezerwacje:
Jacek jdopieralski@geotravel.com.pl tel. 692-139-4 16
Ewelina ecios@geotravel.com.pl tel. 882-507-02

Zarezerwuj

Sandomierz

Sandomierz na weekend. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem!

dzieci i dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2018-08-18

16.00 zł

​Ach! Ten SANDOMIERZ

Zamek, Wąwóz Królowej Jadwigi, kościół Św. Jakuba z portalem Niebios

dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2018-07-28

45.00 zł

Sandomierskie klimaty

Sandomierskie klimaty

dzieci i dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2018-08-25

18.00 zł


Sandomierz to miasto, którego nie da się w pełni zwiedzić w ciągu jednego dnia – pełno tu pięknych widoków, urokliwych miejsc czy historycznych budynków. Właśnie dlatego oferujemy także możliwość skorzystania z wycieczek kilkudniowych, które pozwolą w pełni poznać wszystkie uroki tego miejsca i okolic.


Zakres wycieczki


Oferowana wycieczka obejmuje:

  • zwiedzanie historycznych budynków;
  • wizytę na Rynku;
  • zwiedzanie winnicy;
  • spacer wąwozem;
  • wizytę w licznych kościołach i katedrach
  • rejs po Wiśle


Historyczne budynki


Oferowana wycieczka uwzględnia zwiedzanie wszystkich najważniejszych budynków, które często mają kilkusetletnią historię. Uczestnicy będą mieć okazję między innymi na zwiedzenie ruin zamku, zabytkowych spichlerzy nad Wisłą, jak i Rynku z ratuszem czy Bramy Opatowskiej. 


Kościoły i katedry


Sandomierz bogaty jest także w przepiękne kościoły i katedry. To właśnie tu znajduje się romański kościół Św. Jakuba z portalem Niebios czy gotycka Katedra pw. NMP z unikatowymi na skalę światową freskami ruskimi. Podczas kilkudniowej wycieczki uczestnicy będą mogli zobaczyć także kolegiatę Św. Marcina z XII w., przebudowaną w wieku XVIII. To unikatowe dzieło architektoniczne utrzymane w barokowym stylu znane jest przede wszystkim z nagrobka Krzysztofa Szydłowieckiego – słynnego „lamentu opatowskiego” reprezentującego nagrobkową renesansową sztukę. 


Zamki i rezydencje


Wycieczka po Sandomierzu to także doskonała okazja, by zobaczyć ruiny największego i najbogatszego zamku XVII wieku – Krzyżtopór. Zespół pałacowy wbudowany jest w pięcioboczną bastionową fortecę, która według legendy zbudowana była na wzór kalendarza – ilość okien odpowiadała ilości dni w roku, ilość pokoi – tygodniom, ilość sal miesiącom w roku, natomiast 4 wieże miały symbolizować 4 pory roku.


Rejs po Wiśle Sandomierz


Sandomierz zachwyca jednak nie tylko bogatą historią i budynkami z ciekawą przeszłością. Miasto jest ponadto niezwykle urokliwe, pełne pięknych budynków i barwnych krajobrazów. W związku z tym istotnym punktem wycieczki jest rejs po Wiśle. To doskonała okazja do podziwiania prezentującej się niezwykle imponująco i królewsko panoramy miasta.

Geo Travel