logo

Tel. kom.: +48 692 139 416

Tel. kom.: +48 882 507 020

E-mail: sandomierz@geotravel.com.pl


Szczegóły wycieczki Geo Travel

Znajdź ofertę:


Wyjazd:


Powrót:


Ilość dorosłych:


Ilość dzieci:


Wyżywienie:


Bilety wstępu:

Szczegóły wycieczki - Z przewodnikiem po Sandomierzu

Sandomierz dla seniorów

Wyjazd: 2021-06-19

Powrót: 2021-06-19

Cena od osoby brutto: 20.00 zł

Drodzy seniorzy. Zapraszamy was na wspaniałą wycieczkę po najpiękniejszym Sandomierzu. Zobaczymy największe atrakcje turystyczne miasta zwanego "Małym Rzymem". Zwiedzimy również miejsca mniej znane przez turystów. Odkryjemy zagadki i tajemnice Królewskiego Miasta. Nasz spacer będzie spokojny i dostosowany do waszego tempa. Obiecujemy, że pełni zachwytu wyjedziecie z Sandomierza i zabierzecie ze dobą wiele miłych wspomnień.

Jak wygląda plan naszej wycieczki po Sandomierzu?
O której i gdzie jest spotkanie z naszym przewodnikiem?
Rynek. Brama Opatowska, g: 11:00
Czas zwiedzania - od 4 do 5 godzin
Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od Bramy Opatowskiej. Ten cenny miejski zabytek zachował się do dziś. Bronił dostępu do miasta od strony Opatowa. Dziś brama jest wysoka na 32 metrów i posiada pięć kondygnacji. Następnie ulicą Opatowską dojedziemy do kamienic na ulicę Oleśnicką 1, gdzie znajduje się wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej.
Wędrówka Podziemną Trasą Turystyczną mającą długość 470 metrów będzie wielką przygodą. W jej czasie dowiemy się, kim była bohaterska Halinka Krępianka, co przechowywano w piwnicach i składach kupieckich oraz jak żyli dawniej bogaci sandomierscy mieszczanie.

Podziemna trasa w Sandomierzu

Z podziemnej trasy wyjdziemy przy sandomierskim ratuszu. Przed nami roztoczy się pocztówkowy widok rynku z pięknymi mieszczańskimi kamienicami. Będąc tutaj dowiemy się na temat funkcji średniowiecznego placu miejskiego. Omówimy najciekawsze przyrynkowe renesansowe domy, np: Boboli, Sernów, Oleśnickich, Mikołaja Gomółki, Greka Kojszora, Węgra Łazarczyka.
Symbolem rynku jest najpiękniejszy ratusz w Polsce. Ceglany, z attyką i czterema główkami na narożach, które reprezentują stany społeczne czasów renesansu. Zwrócimy również uwagę na oryginalną kotwicę statku towarowego, drewnianą studnię oraz figurę Matki Bożej Niepokolanie Poczętej.

Rynek w Sandomierzu

Następnym punktem naszej wycieczki będzie pierścień, który warto przymierzyć:). Jest wykonany z krzemienia pasiastego, waży 85 kg i uznawany jest za kamień optymizmu.
,b>Ucho Igielne to kolejne miejsce z klimatem. To zachowana dawna furta miejska, która łączyła starówkę ze wzgórzem Św. Jakuba. Wierzy się w to, że jeśli przejdziemy przez "ucho" i wymówimy jedno życzenie to na pewno spełni się:)
Na ulicy Mariackiej w Domu Katolickim obejrzymy najnowszy film ukazujący dzieje Sandomierza od początku powstania pierwszego grodu w X w. Po seansie udamy się do najpiękniejszej świątyni Ziemi Sandomierskiej. Zwiedzimy Bazylikę Katedralną pw. Narodzenia NMP. Kościół jest wyjątkowy i bogaty w skarby dziedzictwa kulturowego. Zwrócimy uwagę na ogrom dekoracji wnętrz, odrestaurowane polichromie prezbiterium, sklepień i ścian nawy głównej. Obejrzymy płótna namalowane przez Karola de Prevot przedstawiające męczeństwo pierwszych chrześcijan tzw. Matrylogium Romanum oraz dzieje Sandomierza.
Po zwiedzeniu katedry sandomierskiej udamy się na dziedziniec Zamku Królewskiego. Dowiemy się tutaj, dlaczego polscy możnowładcy tak kochali odwiedzać Sandomierz i gdzie dokładnie wylądował legendarny rycerz Bobola, który został wyrzucony przez podmuch wysadzonego zamku w 1656 roku.

Widok na Zamek Królewski w Sandomierzu

Najwyższy czas by odwiedzić najstarszy kościół pw. Św. Jakuba. Świątynia została wzniesiona przez dominikanów po 1226 roku. Przetrwała do dziś prawie w niezmienionym kształcie. Urzeka jednym z najpiękniejszym portalem w Polsce, surowym ale jakże bogatym wyposażeniem wnętrz. Miejsce to jest pełne zagadek i tajemnic.

Portal Niebios w kościele Św. Jakuba

Ostatnią naszą atrakcją turystyczną zwiedzania Sandomierza będzie Wąwóz Królowej Jadwigi. Zejdziemy w dół w stronę ulicy Krakowskiej. W czasie spaceru odcinkiem pół kilometra będziemy podziwiać ściany wysokie na 10-12 metrów, bujną roślinność drzew. Na pewno usłyszymy piękną legendę o polskiej królowej Jadwidze, która zgubiła się w tych okolicach.
Wycieczkę zakończymy na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego. Dodatkowo istnieje zorganizowanie rejsu statkiem po Wiśle.

Wąwóz Królowej Jadwigi w Sandomierzu

Cena za usługę przewodnicką:
20 zł/osobę
Drogi turysto za bilety wstępu płacisz osobno kwotę 22 zł/osobę./bilety ulgowe dla seniorów/

Zarezerwuj

Sandomierz aktywnie

Zwiedzanie Sandomierza aktywnie. Bez nudy!

dzieci i dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2021-05-29

20.00 zł

Sandomierz dla seniorów

Najlepszy przewodnik sandomierski dla seniorów

dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2021-06-19

20.00 zł

Nocny Sandomierz

Magiczny, tajemniczy nocny Sandomierz

dzieci i dorośli

ilość nocy 0

Wyjazd 2021-06-12

50.00 zł